Styrelse, lärare, pedagoger och personal

Kontakta oss gärna med frågor eller om ni och ert/era barn vill komma och hälsa på!

Styrelse & ledningsgrupp

Jimmy Boman – Ordförande
Tele: 0730-27 21 00

E-mail: jimmy.boman@ljunghagaskola.se
Ann-Margreth Karlsson – Rektor & styrelseledamot
Tele: 0763-01 74 35

E-mail: ann-margreth.karlsson@ljunghagaskola.se
Nils-Håkan Sjölin – Styrelseledamot
Tele: 0703-10 89 31
Hans Leander – Styrelseledamot
Tele: 0737-73 85 44

E-mail: hans.leander@ljunghagaskola.se
Inger Lindberg – Styrelseledamot
Tele: 0706-63 33 81

Lärare, pedagoger & personal

Hans Börjesson – Fritidslärare/pedagog & lärare
Email: hans.borjesson@ljunghagaskola.se
Linda Lundin – Lärare
E-mail: linda.lundin@ljunghagaskola.se
Erzsebet Ulicza – Lärare
E-mail: erzsebet.ulicza@ljunghagaskola.se
Kajsa Johansson – Lärare
Amanda Andersson – Förskollärare
E-mail: amanda.andersson@ljunghagaskola.se
Marie ”Mia” Johansson – Barnskötare
Lisa Westlund – Kurator
Ingalott Karlsson – Köksansvarig
Andreas Johansson – Barnskötare
Hanna Kvarnelind – Specialpedagog
Skolpool, Tranehälsan – Elevhälsa
Skolbussen
Skolbuss-chaufförer
Mathilda Finnstedt
Gunnar Svedberg
German Arancibia
Lars Hedin

E-post

Till styrelse & ledningsgrupp: info@ljunghagaskola.se

Telefon

REKTOR: 0763-01 74 35

Förskolan TUMLAREN & KAJEN: 0763-01 74 61

SKOLAN Förskoleklass-Årskurs 4 + Fritids: 0763-01 79 32

Adress:
Ljunghaga Skola
Kyrkbyn Skolan 1
512 64 Holsljunga